Haber Detayı
19 Haziran 2017 - Pazartesi 11:48
 
Mescid-i Aksa’da Ispartalıların iyilik sofrası
Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi çalışanları tarafından geçtiğimiz Nisan ayında yapılan ‘Mescidi Aksa’da Bir İftar Sofrası da Sen Kur’ kermesinden elde edilen gelirle Filistin Mescidi Aksa’’da iftar sofrası kuruldu.
ISPARTA GÜNDEM Haberi


SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi çalışanlarının kermesten elde ettikleri gelirlerle, Filistinlilere Ramazan aynı boyunca Mescid-i Aksâ'da iftar programı düzenleniyor.  

Geçtiğimiz 9 Haziran tarihinde verilen iftar yemeğine katılan Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Protep Şirket Müdürü Evren Durmuş, orada ki Müslümanlarla beraber iftar açtı. Gerçekleştirilen iftar yemeğine Filistin’in Türkiye  Başkonsolos’u Hüsnü Gürcan Türkoğlu da katıldı. Başkonsolos’a yapılan yardımlar hakkında bilgiler verildi. Durmuş; “Ümmet’in ilk kıblesi olan Mescid’i Aksa’da orucumuzu açtık. Din kardeşlerimizle bir araya geldik. Isparta’dan ve Türkiye genelinden yapılan yardımlar hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Gerçekleştirdiğimiz Kermes’in ne kadar hayırlı bir amaca hizmet ettiğini yerinde inceledik. Filistin'de, Kudüs, Mescid-i Aksâ ve Osmanlı Devleti’nin bölgeye vakfettiği tarihi ve kültürel mirası korumak amacıyla bundan sonra Filistin'de iftar ve diğer yardım etkinliklerini düzenlemek istiyoruz. Mescid-i Aksâ'da yapılacak iftar programları kapsamında da her gün 3 bin 500 kişiye iftar veriliyor.  8 milyon Yahudi’ye karşı 1,5 milyar Müslüman’ın sessiz kalması bizleri üzüyor. 1,5 milyarın içindeki sessizlik olmamak için farkımızı ortaya koymalıyız.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mescid-i, Aksa’da, Ispartalıların, iyilik, sofrası,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Mersin Escort