Haber Detayı
19 Haziran 2017 - Pazartesi 11:44
 
La Speranza açıldı
Uzun yıllar Isparta Barosu Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Nilgün Baygın, Hastane Caddesi 2208 Sokak No: 2/2’de La Speranza Chocolate’yı hizmete açtı. Baygın, KOSGEB’den Kadın Girişimci Desteği de alarak girişimci kadınlara da örnek oldu.
ISPARTA GÜNDEM Haberi


    Kadın girişimcilere örnek olacak bir işyeri düzenlenen törenle cumartesi günü hizmete açıldı. Isparta Barosu Yazı İşleri Müdürü olarak uzun yıllar görev yapan Nilgün Baygın, farklı bir sektörde hizmet vermeye başlamanın gururunu yaşadığını söyledi. Baygın, düzenlenen açılış töreninde yaptığı açıklamada “La Speranza’nın anlamı ‘UMUT’, inşallah ismi gibi umut olacak bana. 16 yıllık bir yazı işleri müdürlüğü geçmişim var Isparta Baro Başkanlığı’nda. Uzun yıllardır hayalimdi bir çikolata mağazası açmak. İşten ayrıldıktan sonra bir süre antibakteriyel bebek ürünleri yapmaya başladım. Eşime dostuma hediye ettim. Bu süreçte ailelerin ağız tadı mutlulukların mimarı çikolatayı artık hayatıma sokmanın zamanı geldi diye düşündüm. Öncelikle İstanbul’da bir fuara katıldım, çikolata nedir, özellikleri nelerdir, bununla ilgili araştırma yaptım. Pelit ürünleri damak tadıma çok uygundu. Dolayısıyla Isparta’ya bunu getirmenin gereğini düşündüm. Bu arada KOSGEB’e başvurdum. Kadın girişimci desteği aldım ve işyeri açmak nasip oldu. Başta bana destek olan eşime çok çok teşekkür ediyorum. Ayfer Hanıma, arkadaşlarıma, dostlarıma beni yalnız bırakmayan herkese minnettarım. İyi ki varlar” dedi.

Nilgün Baygın, işyeri açmak isteyen ama cesaret bulamayanlara da seslendi: “Hiç korkmadan adım atsınlar, eğer hayalleri varsa gerçekleştirmek için gayret etsinler. Sonra rabbim yardımcı olur” dedi.

La Speranza Chocolate’da Pelit ürünlerini bulabileceksiniz. 62 çeşit ürünümüz var, bebeklere özel çikolatalarımız var. Danıt olacak, ıslak kek olacak. Özel kurabiyeler ile kişiye özel siparişlerle hizmet verecek. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: La, Speranza, açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Mersin Escort