Haber Detayı
10 Haziran 2017 - Cumartesi 12:39
 
Galatasaray da futbol oynamak ister misiniz?
Şehrin başarılı spor adamları Süleyman Demirtaş ve Cabir Celil Bozkurt, Galatasaray Futbol Okulunu Isparta’ya getirdi. Geleceğin yıldızlarının yetişeceği bu futbol okuluna çocuklarınızı gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz.
Haberi


           Dünya’nın en büyük futbol kulüplerinden olan Galatasaray, geleceğin yıldızlarını arıyor.  Galatasaray Futbol Okulu’nu Isparta’ya getiren Demirtaş ve Bozkurt futbolsever gençleri, okula davet ediyorlar.

Merak edenler için kendileri hakkında bilgiler veren Galatasaray Futbol Okulu antrenörleri Süleyman Demirtaş ve Cabir Celil Bozkurt şu ifadelere yer verdiler; “

SÜLEYMAN DEMİRTAŞ

Futbol yaşantıma 8 yaşımda Isparta’nın yerel takımlarında başladım, Ispartaspor altyapısında yetiştim. Afyonkarahisar, Denizli ve Isparta’da bir çok takımında futbol oynadım. 7 yıldır antrenörlük yapıyorum. Antrenörlüğe oynadığım takımların alt yapı takımlarını çalıştırarak başladım. Bu benim 6. Futbol okulum, daha önceki Isparta’da oluşumu yapılan Galatasaray Futbol Okulu’nda da yardımcı antrenörlük görevini üstlendim. İş ortağım ve yoldaşım Cabir hocamla birlikte bütün birikimlerimizi birleştirip Isparta’nın en iyi en büyük futbol okulu olan Galatasaray Futbol Okulunu kurduk. Allah’ın izniyle Isparta’da bu konuda tek olmayı hedefliyoruz.

ISPARTA’NIN GENÇLERİNE HAYALLERİNİ GETİRDİK

Galatasaray Futbol Okulu’nu Isparta’ya getirmek kolay olmadı. Yazışmalar denetimler uygulamalar ve şartlar yüksek düzeydeydi, amacımıza ulaştık. Isparta’nın gençlerine belki de hayatlarının fırsatını getirdik.

AMAÇ SADECE FUTBOL ÖĞRETMEK DEĞİL, İNGİLİZCE VE GÖRSEL EĞİTİM

Biz sadece futbol eğitimi verme taraftarı değiliz, çocuklarımızın ders notlarını, beslenmelerini, aile ve arkadaş ilişkilerini, uyku-telefon-tablet-pc kullanım saatlerine kadar kontrol ediyoruz. İlerleyen zamanlarda halı sahamızda İngilizce eğitimi ve görsel futbol eğitimi vermeyi planlıyoruz”

CABİR CELİL BOZKURT

“Futbol yaşantım 7 yaşında Karabükspor alt yapısında başlayıp 25 yıllık bir tecrübeyle devam etti. Futbol yaşantımda profesyonel takımlar dahil 12 takıma katkı sağlamaya çalıştım. Antrenörlük hayatım 7 yıldır devam ediyor çocuk psikolojisi ve çocuk eğitimi hakkında yeterli bilgiye, eğitmenlerim ve SDÜ Spor Bilimleri Bölümü sayesinde eriştim. Galatasaray Futbol Okulu, benim çalıştığım ve kuruculuk yaptığım 4. futbol okulu . Her zaman hedefimizde idealleri yüksek bir futbol okulu vardı ve şuan onu gerçekleştirdik.

Futbol okulunu kurmaktaki asıl amacımız, Isparta’nın yetenekli futbolcularını hedeflerine ulaştırmak. Bunun yanında diğer hedeflerimiz ise;

· Spor yapmalarını sağlamak ve grup çalışmasına alıştırmak,

· Sosyal çevre kontrolü,

· Kötü alışkanlıklardan uzaklaştırma,

· Beslenme programlarıyla vücudu düzene sokma,

· Davranış bozukluklarının önüne geçme,

· Okul içi davranışı ve ders kontrolü,

· Sosyal etkinlikler düzenleyerek adapte olmasını sağlama,

· Yıl İçinde Faydalı Derslerle Farklı Bir Futbol Okulu”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Galatasaray, da, futbol, , oynamak, ister, misiniz?,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Arşiv