Haber Detayı
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 12:56
 
Erdoğan: ‘ISPARTA’DA sandığın rengi belli olmuş’
Önümüzde ki ay yapılacak olan seçimler için dün ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hükümet Meydanındaki coşkulu kalabalığı görünce mutluluğunu gizleyemedi. Isparta’da sandığın renginin belli olduğunu ifade eden Erdoğan: “Isparta’da bu iş tamam. İktidarlarımız döneminde Isparta’ya 11 katrilyonluk yatırım yaptık. Birileri laf laf, biz ise iş iş yaparız’ dedi. Hedefine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu koyan Erdoğan: “Bay Kemal Isparta’ya gel de hastane gör. SSK Müdürü iken neydi o hastanelerin hali’ dedi.
ISPARTA GÜNDEM Haberi


     AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün ilimize gelerek miting yaptı. Isparta’da ki kalabalığı ve coşkuyu görünce moral bulan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Geleceğine sahip çıkan Isparta görüyorum. Isparta’da bu iş Allah’ın izniyle tamam. Ispartalılar kararını vermiş. Kabuğuna sığmayan bir Isparta görüyorum. Hükümetine ve geleceğine sahip çıkan bir Isparta görüyorum. Ispartalıların Türkiye’yi şahlandıracağını görüyorum. Isparta’da sandığın rengi belli olmuş. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

15 binden fazla kalabalığa hitap eden Erdoğan, coşku karşısında Isparta’dan 4 milletvekili istedi. miting alanına sığmayan AK Partililer, yol kenarlarında Cumhurbaşkanını dinledi.Konuşmasında Isparta’ya yaptıkları yatırımlar hakkında kısa bilgiler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ““Bizim siyasetimiz Türkiye’yi asırlardır hayalini kurduğu hedeere kavuşturma siyasetedir. Biz yıkmaktan değil, ülkemize yeni eserler kazandırmaktan bahsediyoruz. Biz el birliği içinde Türkiye’yi şaha kaldırmanın hayalini kuruyoruz. Yaparsa yine AK Parti yapar. Bizim de en büyük referansımız Isparta’da olduğu gibi yaptığımız eserlerdir.

ISPARTA’YA 1107 YENİ DERSLİK YAPTIK

Son 16 yılda diğer şehirlerimizle birlikte Ispartamıza çok önemli eserler kazandırdık. İktidarlarımız döneminde Isparta’ya yaptığımız yatırımların toplam tutarı 11 milyar TL (katrilyon) Birileri laf laf… Biz iş, iş, iş… Bu kardeşiniz İstanbul’u belediye başkanı olduğunda çıraklık dönemiydi. Başbakan olduğumuzda ustalık dönemi. Cumhurbaşkanlığı dönemi ustalığın perçinlendiği dönem. Ekibimizle kolektif bir oyun ortaya koyduk. Biz anlayışı ile çalıştık. Ben yok, biz varız. Biz kul önünde eğildik, sadece ve sadece rabbimizin huzurunda rükuda ve secdede eğildik. Bundan sonra da böyle. Eğitimde Isparta’ya 1107 adet yeni derslik kazandırdık. Okullarımızı yeniledik. Üniversite şehri olan Isparta’ya barınma ihtiyacını karşılamak için 7 bin kişilik yurt kazandırdık. Bu yıl 4 bin kişilik daha yurt açıyoruz.”

EY BAY KEMAL ISPARTA’YA GEL, HASTANE GÖR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta mitinginde Şehir Hastanesi yatırımından övgüyle bahsetti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü dönemindeki hastaneleri hatırlatan “Erdoğan, şöyle konuştu: Isparta’da hastanemiz var mı? Nasıl? Çıkmış bir tanesi ‘cebinde paran var mı? Isparta Şehir Hastanesi’nde hayat nasıl diye bir sor. Ve şimdi Isparta Şehir Hastanesi. Şehir Hastanesi ile dünyaya nizam verdik. Gel örnek gör. Pırıl pırıl. Hijyeniği ile her şeyi ile… Ey bay Kemal sen SSK’ya genel müdür olduğunda o hastanelerin hali neydi. Gel de hastane gör hastane. Hastane görmek istiyorsan Isparta’ya gel. Hastane görmek istiyorsan Mersin’e gel, Yozgat’a geldi. Hastane görmek istiyorsan Kayseri’ye gel. Gel de gel. Biz buyuz. Biz yapacağımızı vaat ederiz. Onun için de halkımız bile güveniyor. Türkiye’nin sağlıkta en önemli projelerinden olan Şehir Hastanelerinin birini de Isparta’da açtık. 14 ay önce açılan 780 yataklı Şehir Hastanemiz 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunuyor. Bunlara kalsa Şehir Hastanesi’ni yıkarlar. Böyle bir şey yapsalar bunlara haddini bildirirsiniz. Hastanemizden bu güne kadar yaklaşık 1.2 milyon insanımız faydalandı. 3 binin üzerinde bebek dünyaya gözlerini Şehir Hastanesi’nde açtı. Gerçekleştirilen 45 bin cerrahi müdahale ile vatandaşlarımız şifa buldu. Bizim muhalefet şehir hastanelerinden şikayet ediyor. Onlara tavsiyem bay Kemal’in SSK Genel Müdürü olduğu dönemdeki hastaneleri inceleyin. Vatandaşlarımızın dünyada en iyi sağlık hizmetini almasından muhalefetin adayları rahatsız oldu. Önümüzdeki dönem açacağımız 27 yeni şehir hastanesi ile rahatsızlık vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

DEREBOĞAZI YOLU, HIZLI TREN VE TOKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta-Antalya arası duble yolu 2019’da tamamlayacaklarını söyledi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta-Antalya arasındaki yolu 10 kilometre kısalacağını söyledi. Çalışmaların sürdüğünü belirten Erdoğan, Dereboğazı’nın 1 yılda, Isparta- Şarkikaraağaç arası yolun da 2 yılda tamamlanacağını söyledi. İşte Erdoğan’ın konuşması: “Ayrıca Isparta’ya 6’si hastaneden oluşan 17 sağlık tesisi kazandırdık. TOKİ vasıtasıyla Isparta’da4369 konut projesi kazandırdık. Isparta’ya 2002 yılına kadar 92 km. yol yapılmışken biz 107 kilometre duble yol ilave ettik. Havaalanından gelirken bölünmüş yola bakıyorsunuz. 2 gidiş, 2 geliş. Ne büyük mutluluk. Isparta Dereboğazı Antalya yolu 10 kilometre kısaltacak bu yolu önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. Bir diğeri de Isparta-Eğirdir-Şarkikaraağaç yolu. Yapımı sürüyor. 2021 yılında da onu tamamlıyoruz. Eskişehir-Kütahya-Afyon-Isparta-Burdur-Antalya hızlı tren proje çalışmaları da sürüyor. Bunların bitimiyle birlikte inşaat süreci için somut adımlar atıyoruz. Süleyman Demirel Havalimanımızı modernize ettik. 2003 yılında 2083 olan yolcu trafiği, 2017’de 188 bine ulaştı. Halep oradaysa, arşın Isparta’da. 2003 yılından bu yana tamamladığımız 15 baraj, 6 gölet ile vatandaşların yüzünü güldürdük. 13 baraj daha inşa ediyoruz. Isparta’da 389 bin dekar araziyi sulamaya açtık. 13 ayrı sulama tesisinin de yapım çalışmaları devam ediyor. Ispartalı çiftçilerimize son 16 yılda toplam 630 milyon TL’lik tarımsal destek verdik. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapan çiftçilerimizi yüzde 50 oranında hibe ile destekliyoruz. Verimli ovaları SİT alanı olarak korumaya alıyoruz. Sadece tarımsal üretim yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde sizlerin desteğiyle hizmet kervanını çok daha güçlü bir şekilde devam ettireceğiz.” dedi.

REKOR BEKLİYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting bitiminde Milletvekili adayları Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Mehmet Uğur Gökgöz ve Ayşe Nur Akbay’ın elini kaldırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta meydanındaki konuşmasının bitiminde ‘Isparta’dan rekor bekliyorum’ dedi. ‘Adaylarımızı size emanet ediyorum’ diyen Erdoğan, şöyle konuştu: “Tarih ve medeniyet şehri Isparta. Selçuklu, Osmanlının milli mücadelenin şehri Isparta’yı muhabbetle selamlıyorum. Yiğitler, kahramanlar şehri Isparta. Buradan Ispartamızın tüm ilçelerindeki, köylerindeki kardeşlerime selamlarımı yolluyorum. Isparta’ya ayak bastığımız andan itibaren havalından buraya kadar yol boyunca selamladılar, durmak zorunda kaldık. Alanda muhteşem bir kalabalık. Bizi coşkuyla bağrına basan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sıcak ve oruca rağmen bize bu atmosferi yaşattığınız için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Bereketiyle sofralarımızı şenlendiren, rahmetiyle gönüllerimize huzur katan Ramazanı şerifinizi tebrik ediyorum. Bu mübarek ayın ülkemiz, ümmetimiz ve tüm kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Isparta bugün bambaşka. Bugüne karşımda kabına sığmayan bir Isparta görüyorum. Bu meydanda Hükümetine, geleceğine sahip çıkan bir Isparta görüyorum. 24 Haziran’da vakit Türkiye vakti diye haykıran bir Isparta görüyorum. Tüm Isparta’ya soruyorum. 24 Haziran’da irade, erdem ve cesaretle Türkiye’yi şahlandırmaya hazır mıyız? 24 Haziran’da güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye demeye var mıyız? 24 Haziran’da güçlü ve büyük Türkiye’nin önünü açıyor muyuz? Yine rekorlara imza atıyor muyuz?

ISPARTA KARARINI VERMİŞ

Isparta’da bu iş Allah’ın izniyle bitti. Isparta kararını vermiş. Şimdiden 24 Haziran’da sandığın rengi belli olmuş. İnşallah önümüzdeki 27 günü en güzel şekilde değerlendirerek Isparta’da zafer sancağını hep birlikte dalgalandıracağız. Kalan 27 günde kapı kapı dolaşmaya var mıyız? 24 Haziran akşamı ülkemizin önünde açılan yeni ufukları hep birlikte kutlayacağız inşallah. Allah’ın taktiri ve aziz milletimizin teveccühü ile 16 yıldır ülkemize hizmet ediyoruz. Tam 16 yıldır gece-gündüz demeden Türkiye’nin kalkınması, milletin refahı için gayret gösteriyoruz. Ispartamız gelişsin, güçlensin tarımda, sağlıkta, turizmde hak ettiği konuma gelsin diye Kasım-2002’den beri aralıksız ter döküyoruz. Bugüne kadar asla çalışmaktan yorulmadık. Aşk ile koşan yorulmaz. Bu güzel vatana hizmet etmekten hiçbir zaman yüksünmedim. 16 yıl önce iktidara gelirken nasıl heyecanlıyken bugün de bu meydanda ilk günkü gibi heyecanlıyım. İlk günkü aşkla Ispartamıza, 81 vilayetimize, 81 milyonun her bir ferdine ayrım yapmadan hizmet götürüyoruz. Türkiye geride kalan 16 yılda pek çok reforma imza attı. Cumhuriyet tarihinin en büyük hamlelerini gerçekleştirdik.

Ülke gündemine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “24 Haziran akşamı ülkemiz önünde açılan ufukları hep beraber kutlayacağız. 16 yıldır ülkemize hizmet ediyoruz. Türkiye’nin kalkınması milletimizin refahı için gayret gösteriyoruz. 2002 Kasım’ın dan buyana aralıksız ter döküyoruz. Bugüne kadar çalışmakta asla yorulmadık. Aşkla koşan yorulmaz. Makamların mevkilerin koltukların bizi hedeflerimizden saptırmasına, yolumuzdan alıkoymasına izin vermedik.  16 yıl önce iktidara gelirken nasıl heyecanlıysak, bugün de bu meydanda ilk günkü gibi heyecanlıyız. Türkiye 16 yılda pek çok rekora imza attı. Ulaşımda, yatırımlarda, ekonomide, savunma sanayinde, sağlıkta cumhuriyet tarihinin en önemli hamlelerini gerçekleştirdik. Eğitimde üniversiteden orta öğretime kadar kitaplarımız ücretsiz, okullarımız fiziki imkanlar olarak gayet iyi. 

TERÖRLE MÜCADELE

Bölücü örgütünden FETÖ’suna içerden dışarıdan gelen onca saldırıya rağmen birlik, beraberlik ve kardeşlikten asla taviz vermedik. Türkiye bu başarılarıyla dosta güven aşılarken hasımlarının yüreklerine korku saldı. Afrin’de şu an itibari ile teröristlerden 4 bin 480’ini etkisiz hale getirdik. Güvenlik güçlerimiz mehmedimizin kanını yerde bırakmadı. Kuzey Irak’ta PKK’lı 419  terörristi etkisiz hale getirdik. Yurt içinde 405 teröristi etkisiz hale getirdik. Nerede terörist varsa mehmedimiz orada, güvenlik korucularımız orada. Bu ülkenin huzurunu kimse bozamayacak. Ama direyeti olan bir iktidar olursa. Öyle çıraklarla bu iş olmaz. Bu iş yürek işi yürek. Bu iş kürekle olmaz. Bunlar ‘Afrin’de ne işiniz var’ diyordu. Biz ne dedik, ‘bizim ülkemizin sınırlarını taciz edenlere biz asla durdurak’ bilmeyiz. Türkiye’nin dost elinin sıcaklığını bilen herkes ülkemizin selameti için Türkiye’ye dua ediyor. Dünyada fakir garip gpuraba ülkelere elini uzatan birinci ülke Türkiye. Verdikçe zenginleşiyoruz. Büyümede 7,4’le dünyada bir numarayız. Çıkmış birileri, yok kurmuş, yok şuymuş buymuş. Geçin o işleri. Kurla, murla bizi vuramazsınız. Bu manipülasyonlarla bizi vuramazsınız. Çıkmış birisi de diyor ki ‘biz Kanal İstanbul’u yaptırmayacağız.’ Öbürü diyor ki ‘biz yatırımları durduracağız.’ ‘Senin bütçen boş’ diyor. Sen anlamazsın ki bu işten. Ekonomi bizim işimiz. Biz bunca yatırımları kaynakları çeşitlendirerek yaptık. 25 havalimanı varken buna 29 tane daha ilave ettik. Bunlara kalsa bunlar havalimanı falan yapmazdı. Geldiğimizde doğru dürüst bölünmüş yol yoktu, yol yaptık. DBunlar ne derse desin biz yatırımlarımıza devam edeceğiz.

HERŞEYİN BÜTÇEDEKİ PARAYLA YAPTIRILMAYACAĞINI BİLEN KİŞİYİZ

Diyor ki, ‘Erdoğan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yapmış, bende gelirim dördüncüyü yaparım.’ Yahu senin ne haddine. Bir taraftan şunu yaptırmam bunu yaptırmam diyeceksin. Öbür taraftan Bende dördüncüyğ yaptırırım diyeceksin.  Nasıl yaptıracaksın. Neyle yaptıracaksın. Milli bütçede paran yok diyorsun. Biz herşeyin bütçedeki parayla yaptırılmayacağını bilen bir iktidarız. Bunu gerçekleştirdik. Dünyaya örnek olduk. Biz geldiğimizde G20’demiydik. Şu an Türkiye G20’de. Orada biz bunları dünyaya anlatıyoruz. Bu iş vergi memuru ile olmaz. Ekonomiyi yönetecek, sevki idare kabiliyeti olanlarla olur. Çıkmış bir tanesi diyor ki ‘Cebinde paran var mı?’ Ispartalıya bir sor ‘Şehir hastanesinde hayat nasıl?’ diye bir sor. Şehir hastanesiyle biz dünyaya nizam verdik. Gel örnek gör. Eyy Bay kemal sen SSK’nın Genel Müdürü olduğun zaman o hastanelerin hali neydi be. Gel de hastane gör Hastane görmek istiyorsan Isparta’ya, Mersin’e Yozgat’a, Kayseri’ye gel. Biz yapacağımızı vaat ederiz.

 ‘GEL BAKALIM MUHARREM’ DİYOR

Baba oğul birbirleri ile zıtlaşır ya. Genel başkan ile aday birbiri ile zıtlaştılar. O zaman adaydı henüz seçilmemişti. ‘Bir girdin kaybettin, iki girdin kaybettin, üç girdin kaybettin, dört girdin kaybettin, beş girdin kaybettin de kaybettin. Kaybettin.’ Şimdi enteresan o da ona böyle bir görevlendirme yaparken ‘Gel bakalım Muharrem’ diyor. Gel. 24 Haziran bunlara haddini bildirme günü olacaktır. Hayatınız boyunca bir fidanınız yok. Şimdi dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’a yapıyoruz. 29 Ekim’de orayı açacağız. İlk açılışta 90 milyon yolcu kapasitesi olacak. 2023’te 150 milyona çıkacak. Türk milletine, Türk’e bu yakışır. Ülkemizdeki muhalefet cephesinde bambaşka yeller esiyor. Türkiye’nin yatırımları ile iftihar etmek yerine bunları önemsiz göstermek için çaba harcıyor. Seçim vaadi olarak çok daha iyisini ve kalitelisini taahhüt etmek yerine yıkmaktan engellemekten, kapatmaktan bahsediyor. Hayatınız boyunca böyle geldiniz. Millete ufuk çizmek yerine Türkiye’nin ufkunu açan projeleri durdurmaktan söz ediyorlar. Ülkemize vizyon kazandırmak yerine tüm dünyada ses getiren projelere dil uzatıyorlar. Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmazmış. Bir dikili ağaçları dahi olmadığı için yıkmayı, durdurmayı siyaset yapmak zannediyorlar.  Dünyanın hangi ülkesinde hızlı trene karşı çıkan bir muhalefet vardır. Kafayı Türkiye’nin prestij projelerine takan bir muhalefete bu ülke emanet edilir mi? Seçim vaadi olarak yenilerini yapmak yerine durdurmaktan, yıkmaktan, atmaktan bahseden muhalefete Türkiye’nin direksiyonu teslim edilir mi? Şimdiden FETÖ’yu iade etmemek için ipe un serenlerin avukatlığına savunan birisinden FETÖ ile mücadele etmesi beklenir mi? Telefonda kulağına fısıldanan her şeyi doğru sanan birine dış politika emanet edilir mi? Bu ülkede sağlık hizmetinin doğum öncesinden ölüme kadar zaten ücretsiz olduğundan dahi habersiz birine sapğlık teslim edilir mi? Hedefi vizyonu iddiası olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez.  Karga’dan başka kuş yıkmaktan başka iş bilmeyen muhalefete bu ülkenin yönetimi asla verilmez. Bu çapsız muhalefet anlayışı ile büyük ve güçlü Türkiye inşa edilmez. Bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir. Bizim siyasetimiz proje yatırım, eser siyasetidir. Biz yıkmaktan değil ülkemize yeni eserler kazandırmaktan bahsediyoruz.Türkiye’yi şaha kaldırmanın hayalini kuruyoruz. İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı çıraklık ve kalfalık dönemimiz oldu. Başbakan olduk ustalık dönemi. Cumhurbaşkanlığı ustalıkta irtifa kazandığımız dönem oldu. Ekibimizle kolektif bir oyu ortaya koyduk. Ben anlayışıyla değil biz anlayışı ile çalıştık. Yıkım ittifakının bizi engellemesine. Projelerimizi sabote etmesine izin vermeyeceğiz. Yeni Türkiye’ye, güçlü Türkiye’ye, Türkiye’nin gücüne güç katmaya, Cumhurun adayına, milletin adamına ‘Evet’ mi? 16 yılda 12 seçim yaşadık. Milletimiz hiçbirinde bizi mahcup etmedi. 24 Haziran’da da bizi mahcup etmeyecek. Bu dönem Türkiye’nin şahlanış dönemidir, hedefleri ile buluşma dönemidir. 24 Haziran seçimleri, ülke tarihinin en önemli seçimidir. Ya 16 yıllık kazanımlarımızı çok daha yukarılara taşıyacağız. Ya da yıkım ittifakının bunları heba etmesine fırsat vereceğiz. Ya evlatlarımıza çok daha müreffeh bir ülke bırakacağız, ya da IMF kapılarında para dilenen eski Türkiye’ye döneceğiz. Siz buna müsaade etmezsiniz. Kasası boş merkez bankası istemezsiniz. Bunlara fırsat vermeden Isparta’nın kalkınmadan yana tavır alacağına inanıyorum. Hiçbir Ispartalı kardeşimin Türkiye’nin sendelemesi için tepesinde uçuşan akbabalara fırsat vermeyeceğine inanıyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erdoğan:, ‘ISPARTA’DA, , sandığın, rengi, belli, olmuş’,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
istanbul escort şişli escort